26.veebruaril algusega kell 14 toimub ERMi näitusemajas järjekorras teine improvisatsioonikurus. Sellel korral keskendutakse häälele.
Juhendaja: Mari Kalkun – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika laulu magistrant, muusik, helilooja, improfänn
Praktilise õpitoa käigus teeme erinevaid harjutusi, mis keskenduvad häälele ja heli tekitamisele hääle abil. Inimhääl on instrument, mida kanname endaga kogu aeg kaasas, mida kasutame pidevalt ja iga päev. Hääle kaudu suhestume endaga ja maailmaga. Kuna hääl saab tekkida ainult tänu hingamisele, siis pööratakse õpitoas sellele olulist tähelepanu. Lisaks on tähelepanu all hääle ja keha seosed. Proovime koos improviseerimist, meloodiate, rütmi ja helimaastiku loomist ning otsime hääle erinevaid varjundeid.
Hääleimprovisatsiooni õpitoas osalemiseks ei ole vaja eelteadmisi ja kogemusi laulmisest.
Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, maksimaalne osalejate arv on 12. Ühe töötoa hinnaks on 3 eurot.
Lisainfo ja registreerimine: Karmen Puidak, karmenikas@gmail.com
Viiest töötoast koosnev improvisatsioonikursus, mis pakub pillimängijatele vanuses 16+ võimaluse avardada oma muusikalist silmaringi. Kord kuus Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas toimuvates töötubades antakse ülevaade improviseerimisvõtetest jazzis, rahva- ja vanamuusikas. Juhendajateks on oma ala professionaalid, kes selgitavad eri stiilide mängimiseks vajalikku teoreetilist tausta ning seejärel rakendatakse need võtted kohe ka praktikasse. Kursuse lõpuks on osalejatest kujunenud koosseis, kes valdab vähemalt algtasemel improvisatsioonivõtteid eri stiilides ning on valmis üles astuma Eesti Rahva Muuseumis toimuval kursuse lõpukontserdil.
Improvisatsioonikursuse läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital
Lohuga nõude saviõhtud algavad 26. märtsil!
1 kuu tagasi
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar